92 161 z 125 000 podpisów

Do Komisji Europejskiej: Ursuli Von Der Leyen, Ylvy Johansson i Margaritisa Schinasa, oraz do przywódców i rządów państw członkowskich UE

Petycja

Wzywamy przywódców unijnych do monitorowania rozwoju sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, pilnego wysłania tam niezależnych obserwatorów oraz wykorzystania wszelkich środków niezbędnych do wywarcia presji na polski rząd, aby natychmiast wysłał na granicę pomoc medyczną i humanitarną oraz umożliwił ludziom ubieganie się o azyl.

Dlaczego jest to ważne?

Dzieci są coraz słabsze. [...] Maluchy obgryzają gałązki, żeby wysysać soki, które są wewnątrz nich. Żucie gałązek pozwala też oszukać choć w niewielkim stopniu głód.”, mówi Joanna Aisha Iwińska, aktywistka pomagająca ludziom na polsko-białoruskiej granicy. [1]

Tysiące ludzi, w tym kobiety i dzieci, są uwięzione w lesie.

Utknęli w potrzasku pomiędzy 12 000 uzbrojonych polskich żołnierzy, którzy używają przeciwko nim gazu łzawiącego, a białoruskimi służbami granicznymi wypychającymi ich na terytorium Polski. [2]

Wielu z nich przebywa tam od wielu dni, bez jedzenia, wody i pomocy medycznej. [3] Nikt nie może się do nich zbliżyć, ani lekarze, ani osoby oferujące jedzenie, schronienie i ochronę przed krzywdą. Aktywiści próbujący pomagać na granicy spotykają się z groźbami i atakami. [4]

I podczas gdy nasi przywódcy siedzą z założonymi rękami i pozwalają na rozwój tego kryzysu humanitarnego, jest jedna rzecz, która może sprawić, że staną w obronie człowieczeństwa - masowy sprzeciw opinii publicznej z całego kontynentu.

Oczy Europy są teraz zwrócone na tę tragedię. Mówią o niej wszystkie media. Jeśli będziemy milczeć, przywódcy UE pomyślą, że nikogo to nie obchodzi. Ale nasza społeczność nie pozostaje obojętna. Razem możemy pokazać politykom, jak wygląda masowy sprzeciw w imię człowieczeństwa.


Przypisy:

  1. https://noizz.pl/spoleczenstwo/aktywistka-dzieci-sa-coraz-slabsze-zucie-galazek-pozwala-nieco-oszukac-glod/b57nbbb
  2. https://www.infomigrants.net/en/post/35949/video-shows-polish-guards-using-tear-gas-to-push-back-migrants
  3. https://www.politico.eu/article/poland-frontex-belarus-border-migration-crisis/?fbclid=IwAR0fX59GSytT2ipIlnhHPb1rjM58z3CsQGx0t1lHhzs_MaljcsPSKaMALUk
    https://www.theguardian.com/world/2021/nov/09/poland-warns-of-armed-attempts-on-its-border-as-germany-urges-eu-to-act
  4. https://www.facebook.com/gminamichalowo/photos/a.798278960239937/4694452160622578/

Dorzucisz się?

Dziękujemy za przyłączenie się do naszego apelu, aby nasi przywódcy stanęli w obronie człowieczeństwa i wysłali pomoc humanitarną na granicę polsko-białoruską.

Aby zwyciężyć, będziemy potrzebować Twojego wsparcia na każdym kroku. Nasze kampanie są napędzane i finansowane przez ludzi takich jak Ty. Nie przyjmujemy pieniędzy od państw ani od firm.

Wesprzyj nas teraz jednorazową darowizną i rozważ ustawienie regularnej comiesięcznej wpłaty, aby wspierać wysiłki naszej społeczności przez cały rok!

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto.

Podaj swój adres e-mail w tytule przelewu.

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym, jak wydajemy pieniądze, znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove Europe informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.

Następny krok - podziel się!