83 701 z 100 000 podpisów

Do Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej

Petycja

Żądamy od przywódców UE przyjęcia skutecznej Ustawy o Usługach Cyfrowych, która będzie stanowić pierwszą linię obrony przed szkodami, jakie powodują koncerny z sektora Big Tech. Oto, co taka ustawa musi uczynić:

  • Sprawić, że prawda zabrzmi głośniej od kłamstw. Nie można pozwalać, by automatyczne systemy platform internetowych stawały się tubą nagłaśniającą fałsz, oszustwa i nienawiść.
  • Położyć kres inwigilacji. Wielkie firmy internetowe śledzą każdy nasz krok w sieci i wykorzystują te informacje, by zarabiać miliardy na reklamach.
  • Zwrócić realną kontrolę użytkownikom. Korporacje nie mogą mieć większej władzy i wpływów niż rządy państw i ludzie, którzy te rządy demokratycznie wybrali. Potrzebujemy nowych mechanizmów, które sprawią, że to ludzie, a nie korporacje, będą decydować o tym, jak działa Internet.

Dlaczego jest to ważne?

My, obywatelki i obywatele Europy, domagamy się technologii, która będzie nam służyła, a nie narażała nas, nasze społeczności i demokrację na niebezpieczeństwo.

Żądamy, by wielkie koncerny internetowe, które z naszych danych uczyniły broń przeciw nam, zerwały z tym ogromnie szkodliwym modelem biznesowym.

Domagamy się lepszego Internetu, który zapewni wszystkim ludziom dostęp do żywotnych informacji i infrastruktury oraz umożliwi im komunikację i uczestnictwo w życiu sieciowych społeczności, a nie będzie ich redukować do roli produktów w perfidnej ekonomii inwigilacji.

Domagamy się świata, w którym garstka miliarderów nie będzie mogła bez ograniczeń i bez obawy o konsekwencje wpływać na losy miliardów ludzi drobnymi zmianami algorytmów swoich platform.

Apelujemy do wszystkich osób, które monitorują i tworzą w Europie prawo: stańcie po stronie obywateli, których jesteście przedstawicielami. Podejmijcie wszelkie konieczne działania, by powściągnąć nadużycia wielkich koncernów technologicznych i chronić nasze fundamentalne prawa, szczególnie prawo wszystkich ludzi do wolności wypowiedzi.

Przypominamy, że waszym obowiązkiem jest chronić nas, a nie zyski internetowych gigantów, którzy pozostają bezkarni, choć działają w granicach naszych państw.

Tę petycję popiera koalicja ponad 100 organizacji: www.peoplesdeclaration.net

Dorzucisz się?

Dziękujemy za przyłączenie się do naszego apelu, by pokazać europosłom, jak wielu z nas chce prawdziwych zasad ograniczających firmy Big Tech.

Aby zwyciężyć, będziemy potrzebować Twojego wsparcia na każdym kroku. Nasze kampanie są napędzane i finansowane przez ludzi takich jak Ty. Nie przyjmujemy pieniędzy od państw ani od firm.

Wesprzyj nas teraz jednorazową darowizną i rozważ ustawienie regularnej comiesięcznej wpłaty, aby wspierać wysiłki naszej społeczności przez cały rok!

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto.

Podaj swój adres e-mail w tytule przelewu.

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym, jak wydajemy pieniądze, znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove Europe informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.

Następny krok - podziel się!