221 572 z 250 000 podpisów

Do Komisji Europejskiej

Petycja

Niebezpieczne pestycydy są zakazane w Europie – ale wciąż idą na eksport do Afryki i Ameryki Południowej. Tam zabijają pszczoły i niszczą lokalne społeczności. Komisja Europejska musi zabronić eksportu zakazanych pestycydów!

Dlaczego jest to ważne?

Dowody mówią jasno: neonikotynoidy i inne trujące pestycydy zabijają pszczoły. Dlatego w Europie ich zakazano. [1]

Mimo tego europejskie firmy takie jak BASF i Bayer-Monsanto wciąż produkują te pestycydy i transportują je do Afryki i Ameryki Południowej. Zarabiają na tym miliony. [2]

Dziś trwa mobilizacja, by załatać te luki w prawie eksportowym. Eksport i transport zakazanych pestycydów zdelegalizowała już Francja.

Musimy dopilnować, aby Komisja Europejska poszła za tym przykładem i zakazała eksportu tych pestycydów wszystkim europejskim firmom.

Czy zwrócisz się do Komisji już teraz, by powstrzymać eksport toksycznych pestycydów?


Przypisy:

  1. https://www.science.org/content/article/pesticides-can-harm-bees-twice-larvae-and-adults
  2. https://www.publiceye.ch/en/topics/pesticides/banned-in-europe

Partnerzy:

Dorzucisz się?

Dziękujemy, że wzywasz Komisję Europejską do zakazania eksportu toksycznych pestycydów!

Pojedynczej osobie może być trudno poczuć, że sama robi różnicę. Piękno WeMove Europe polega na tym, że kiedy wszyscy działamy razem, potrafimy dokonać absolutnie niesamowitych rzeczy.

Co na to powiesz? Dołączysz do tysięcy ludzi już przekazujących darowizny na rzecz WeMove Europe? Pomożesz nam toczyć jedną z największych bitew naszych czasów?

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto.

Podaj swój adres e-mail w tytule przelewu.

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym, jak wydajemy pieniądze, znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove Europe informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.

Następny krok - podziel się!