123 699 z 150 000 podpisów

Komisja Europejska, Rada Unii Europejskiej

Petycja

Opowiedzcie się za przyszłością bez glifosatu. Publicznie okażcie sprzeciw ponownemu zatwierdzeniu tego toksycznego pestycydu do użycia w Unii Europejskiej. Opracujcie plan wspierający rolników w przejściu na zielone alternatywy dla glifosatu.

Prosimy o natychmiastowe podjęcie tego publicznego zobowiązania – niezbędnego do osiągnięcia szerszego celu, jakim jest przyspieszone odejście od syntetycznych pestycydów oraz zielona transformacja naszego rolnictwa i systemu żywnościowego.

Dlaczego jest to ważne?

Toksyczny, pszczołobójczy pestycyd produkowany przez Bayer-Monsanto, czyli glifosat, za chwilę może zostać zatwierdzony do użycia w Europie na kolejne 15 lat. [1]

A teraz dobra wiadomość: głosowanie może być naszą szansą, żeby raz na zawsze pozbyć się tej trucizny z Europy.

Wystarczy, że tylko kilka krajów zagłosuje przeciwko zatwierdzeniu glifosatu. Część kluczowych państw członkowskich już jest z nami. Teraz potrzeba ostatniego wysiłku, by przekonać wciąż wahające się kraje, takie jak Belgia czy Francja. Zatwierdzenie glifosatu spotka się z ogromnym społecznym sprzeciwem. Nasi przywódcy i przywódczynie muszą się o tym dowiedzieć!

Stawka nie mogłaby być wyższa. Jeśli tym razem wygramy, możemy zakazać glifosatu na zawsze.

Podpiszesz petycję wzywającą liderów i liderki Europy do zakazania glifosatu?


Przypisy:

  1. https://www.euractiv.com/section/agriculture-food/news/leaked-draft-report-suggests-glyphosate-in-line-for-eu-re-approval/

Dorzucisz się?

Dziękujemy za podpisanie petycji o zakazie użycia toksycznego, pszczołobójczego pestycydu glifosatu, produkowanego przez Bayer-Monsanto.

Mamy tylko kilka tygodni, by powstrzymać zatwierdzenie glifosatu przed UE na kolejne 15 lat.

Musimy zadziałać teraz i pokazać przywódcom i przywódczyniom Europy, że zatwierdzenie glifosatu spotka się z ogromnym społecznym sprzeciwem. Przygotowanie ogromnej petycji to tylko początek. Zaplanowaliśmy mnóstwo akcji w internecie i na ulicach, żeby nałożyć presję na decydentów i decydentki.

Dorzucisz się do tej kampanii i do zakazania glifosatu na zawsze?

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto.

Podaj swój adres e-mail w tytule przelewu.

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym, jak wydajemy pieniądze, znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove Europe informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.

Następny krok - podziel się!