58 578 z 75 000 podpisów

Do wszystkich osób LGBT+ w Polsce i ich sojuszników, do samorządowców w tak zwanych „strefach wolnych od LGBT” oraz do wszystkich Polek i Polaków

Deklaracja

Wszyscy ludzie są równi. Każdy człowiek ma prawo do bezpieczeństwa i do miłości.

Deklaruję solidarność z osobami LGBT+ w Polsce, które od ponad roku są celem brutalnych ataków i codziennie spotykają się z agresją słowną i fizyczną. Wspieramy Was. Jesteśmy z Wami. Polska i Europa są wspólnym domem wszystkich ludzi!

Dlaczego jest to ważne?

Nienawiść i przemoc wobec społeczności LGBT+ przybiera w Polsce na sile. Można się spodziewać, że w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej media i politycy będą jeszcze bardziej podsycać nienawiść do osób LGBT+, by zdobyć poklask części wyborców.

Możesz pomóc – na dwa sposoby:

Podpisz deklarację i dodaj komentarz z wyrazami wsparcia. Wybrane komentarze od osób z całej Europy opublikujemy w największym polskim portalu społeczności LGBT+.

Za jedyne 20 złotych możesz sfinansować wywieszenie trzech plakatów w miejscowości, która ogłosiła się „strefą wolną od LGBT”. Powiedz osobom LGBT+: Niech „w Polsce każdy czuje się jak u siebie”. Nasz partner, Kampania Przeciw Homofobii, wywiesza te plakaty na przystankach autobusowych i słupach reklamowych. Z naszą pomocą będą mogli wydrukować i rozwiesić dodatkowe setki i tysiące.

Ponad 40 polskich samorządów ogłosiło się „strefami wolnymi od LGBT” – to gest czysto symboliczny, ale pełen głębokiej nienawiści. Popularna prawicowa gazeta dołączyła wlepki z tym hasłem, by jej czytelnicy mogli oznaczać nimi pojazdy, drzwi i miejsca publiczne [1]. Ponad 30 osób zostało poturbowanych, gdy prawicowi chuligani brutalnie zaatakowali Marsz Równości w Białymstoku [2]. Po polskich miastach jeżdżą furgonetki z homofobicznymi hasłami, które zrównują przynależnośc do społeczności LGBT z pedofilią [3].

W ubiegłym tygodniu dwie osoby przyniosły na lubelski Marsz Równości ładunki wybuchowe domowego wyrobu, które zamierzały odpalić w tłumie. Tylko dzięki szybkiej reakcji policji bomba została unieszkodliwiona i nie wybuchła [4].

Społeczność LGBT w Polsce rozpaczliwie walczy o prawo do bezpieczeństwa i do miłości. W tej walce potrzebują naszego wsparcia! Osoby homoseksualne i transpłciowe muszą wiedzieć, że Polska jest także ich krajem, a za homofobiczne wybryki i „strefy wolne od LGBT” odpowiada tylko niewielka mniejszość.

Czy pomożesz zrealizować ten plan?


Przypisy:

  1. https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/naklejka-strefa-wolna-od-lgbt-w-tygodniku-sad-nakazal-wstrzymanie-dystrybucji,955791.html
  2. https://oko.press/bialystok-marsz-rownosci-przeszedl-kibole-przeklenstwa-przeplatali-modlitwami/
  3. https://queer.pl/news/203397/homofobiczna-furgonetka-zrownujaca-lgbt-z-pedofilia-parkuje-pod-kosciolem
  4. https://oko.press/podczas-marszu-rownosci-w-lublinie-mogli-zginac-ludzie-ekspert-domowa-bomba-zagrozeniem-dla-zycia/

Partnerzy:

Dorzucisz się?

Osoby LGBT w Polsce potrzebują Twojego wsparcia. W miejscowościach, które ogłosiły się „strefami wolnymi od LGBT”, nasz partner, Kampania przeciw Homofobii, rozwiesza plakaty z hasłem przyjaźni: niech każdy czuje się w Polsce jak u siebie.

Wystarczy 20 złotych, by wydrukować trzy takie plakaty i dodać siły osobom LGBT narażonym na słowną i fizycznąagresję. A 80 złotych pokryje koszt dwunastu plakatów! Pomóż nam je wydrukować i i wesprzyj nas w naszych kampaniach na rzecz praw człowieka. Dorzucisz się?


Plakaty wiszą już w Warszawie i innych miastach. Pomóż dotrzeć z nimi do miejscowości w tzw. "strefach wolnych od LGBT".

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto:

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Skorzystaj z PayPala

Dorzuć się co miesiąc:

Dorzuć się jednorazowo:
Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym, jak wydajemy pieniądze, znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove.EU informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.

Następny krok - podziel się!