62 884 z 75 000 podpisów

Unia Europejska i przywódcy państw członkowskich

Petycja

Doświadczamy pożarów i śmiertelnych fal upałów, ponieważ nasi przywódcy wciąż nie podejmują wystarczających działań i decyzji wobec zmian klimatycznych. Musicie podjąć pilne działania i zmniejszyć emisję gazów ogrzewających naszą planetę, aby uniknąć najgorszych scenariuszy klimatycznych.

Dlaczego jest to ważne?

Widzimy rzeczywiste i aktualne konsekwencje zmian klimatycznych. Francja, Hiszpania i Portugalia stanęły w ogniu. Fakt, że temperatury osiągnęły nawet 45 stopni Celsjusza, nie wynika z naturalnego biegu rzeczy. Dzieje się tak, ponieważ rządy wciąż nie podejmują wystarczających działań wobec kryzysu klimatycznego.

Władze w całej Europie usiłują opanować ogromne pożary. W ciągu jednego tygodnia w Portugalii i Hiszpanii z powodu upałów zmarło ponad 1000 osób. [1] Od maja Europa jest jednym z najszybciej „rozgrzewających się” miejsc na świecie. Prognozy nie wskazują na poprawę, a wysokie temperatury pojawiają się także w krajach północnych - Wielka Brytania odnotowała 40 stopni. [2]

Europejscy i światowi przywódcy muszą chronić nasze lasy jako kluczową linię obrony przed zmianami klimatycznymi. Musimy potraktować tę sytuację jako stan wyjątkowy i naciskać na pilne działania. Wciąż jest czas, aby ograniczyć zniszczenia i uniknąć najgorszych scenariuszy klimatycznych. [3]

Jak powiedział Sekretarz Generalny ONZ António Guterres: „Mamy wybór. Zbiorowe działanie lub zbiorowe samobójstwo. Los jest w naszych rękach.” [4] Czy wezwiesz UE i rządy europejskie do poważnego potraktowania kryzysu klimatycznego i ochrony naszych lasów i planety, zanim będzie za późno?


Przypisy:

  1. https://www.swissinfo.ch/eng/-climate-change-affects-everyone---europe-battles-wildfires-in-intense-heat/47759550
  2. https://www.nytimes.com/live/2022/07/19/world/uk-europe-heat-fires-weather
  3. https://www.greenpeace.org/aotearoa/story/global-heatwaves/
  4. https://www.theguardian.com/environment/2022/jul/18/humanity-faces-collective-suicide-over-climate-crisis-warns-un-chief

Dorzucisz się?

Może się wydawać, że trudno jest coś zmienić w pojedynkę. Piękno WeMove Europe polega na tym, że kiedy wszyscy razem dorzucamy się po trochu, ta społeczność potrafi dokonać absolutnie niesamowitych rzeczy.

To co? Czy dołączysz do tysięcy osób, które już wpłacają drobne darowizny na rzecz WeMove Europe, aby umożliwić nam wszystkim dalszą walkę o lepszą Europę?

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto.

Podaj swój adres e-mail w tytule przelewu.

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym, jak wydajemy pieniądze, znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove Europe informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.

Następny krok - podziel się!