18 130 z 25 000 podpisów

Do członków i członkiń Parlamentu Europejskiego

Petycja

To ostatni raz, gdy instytucje Unii Europejskiej wypowiedzą się w sprawie groźnej i niedemokratycznej umowy handlowej CETA. Dzięki Waszym głosom Parlament Europejski może tę umowę zablokować. Apelujemy: opowiedzcie się za demokracją, po stronie obywateli i obywatelek! W sprawie CETA głosujcie „NIE”!

Dlaczego to jest ważne?

Nadszedł decydujący moment, by zablokować traktat CETA – groźną i antydemokratyczną umowę handlową między Kanadą i Unią Europejską. Już w najbliższą środę w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie, a nasi europosłowie mogą wpłynąć na jego wynik. To ostatnia okazja, by zatrzymać CETA na szczeblu unijnym. Jeśli Parlament Europejski poprze CETA, umowa zostanie przyjęta przez Unię.

To będzie wyrównane starcie. Kilka komisji parlamentarnych wydało już swoje opinie przed głosowaniem. Niektóre zalecają poparcie CETA, niektóre zalecają jej odrzucenie. Wielu deputowanych nie ma jeszcze wyrobionego zdania. Wyczuwają oburzenie opinii publicznej, ale podlegają dyscyplinie swoich partii i są pod naciskiem lobbystów.

Przypomnijmy posłom i posłankom, że reprezentują interesy obywateli, a obywatele Europy domagają się odrzucenia tego szkodliwego traktatu. Chcemy przekonać kluczowych posłów, którzy mogą wpłynąć na wynik głosowania. Po środzie żadna instytucja UE nie będzie już miała nic do powiedzenia w kwestii przyjęcia lub odrzucenia CETA. Wykorzystajmy tę ostatnią szansę!

Przypisy

[1] Co to jest CETA?, Global Justice Now, 2016, http://www.globaljustice.org.uk/what-ceta

[2] CETA jest korzystna tylko dla wielkiego biznesu, http://krytykapolityczna.pl/gospodarka/ceta-jest-korzystna-tylko-dla-wielkiego-biznesu/

Następny krok - podziel się!