59 119 z 75 000 podpisów

Do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, Przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela oraz przywódców państw członkowskich Unii Europejskiej

Petycja

My, niżej podpisani obywatele i obywatelki Europy, wzywamy wszystkich przywódców Unii Europejskiej i jej państw członkowskich, aby odmówili uznania zwycięzcy wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, dopóki nie zostaną policzone wszystkie głosy.

Dlaczego jest to ważne?

Liczenie głosów jeszcze się nie zakończyło, a wynik wyborów prezydenckich w USA już jest podważany. Stawka w tych wyborach jest ogromna, także dla nas, w Europie.

Od walki ze zmianą klimatu, przez sprawiedliwość rasową po pokój i stabilność na całym świecie – wpływ Stanów Zjednoczonych na losy świata jest gigantyczny. Najbliższe cztery lata zaważą na każdej z tych spraw. Zagrożenie dla demokracji w Ameryce może spowodować, że wszystkie postępy, jakie uczyniliśmy w tych kwestiach, i wszystko co zdołaliśmy przez lata wywalczyć, zostanie unieważnione.

W Unii Europejskiej coraz mocniej słychać głosy przeciwne demokracji. Premier Węgier Viktor Orbán i premier Słowenii Janez Janša poparli Trumpa na długo przed wyborami. To sygnał, że są gotowi iść mu z pomocą. [1] Teraz, by zakończyć ten kryzys, potrzebne jest wsparcie naszych przywódców politycznych - nie mogą uznać zwycięzcy wyborów prezydenckich w USA do czasu, aż wszystkie głosy zostaną policzone.

Nie musimy bezczynnie czekać. Wezwijmy europejskich polityków, by nie uznali zwycięstwa żadnego z kandydatów, dopóki wszystkie głosy nie zostaną policzone. W ten sposób pokażemy też politykom polskiej skrajnej prawicy, że Europa i Europejczycy będą bronić demokracji wszędzie tam, gdzie jest zagrożona.

Ludzie na całym świecie solidaryzują się z wyborcami w Ameryce. Razem włączamy się do światowego ruchu, który przypomina wszystkim przywódcom politycznym, kimkolwiek są, że ich władza bierze się z decyzji i głosów wyborców.


Przypisy:

  1. https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/slovenian-premier-endorses-trumps-reelection-joins-others-janez-jansa-joe-biden-donald-trump-viktor-orbn-leaders-b1256680.html

Dorzucisz się?

Działania WeMove Europe finansowane są dzięki drobnym wpłatom od osób należących do naszego ruchu. Żeby utrzymać niezależność i elastycznie reagować tam, gdzie jesteśmy potrzebni, bardzo ostrożnie dobieramy źródła finansowania. Z Twoim wsparciem możemy działać szybciej i skuteczniej.

Dorzucisz się, żebyśmy wspólnie z całą naszą społecznością mogli kontynuować działania w obronie demokracji?

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto.

Podaj swój adres e-mail w tytule przelewu.

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Skorzystaj z PayPala

Dorzuć się co miesiąc:

Dorzuć się jednorazowo:
Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym, jak wydajemy pieniądze, znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove Europe informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.

Następny krok - podziel się!