65 293 z 75 000 podpisów

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i komisarz ds. klimatu Frans Timmermans oraz Komisarz ds. Energii Kadri Simson

Petycja

Tej zimy milionom ludzi w Europie grozi odłączenie prądu i ogrzewania, dlatego że nie stać ich na opłacenie astronomicznych rachunków. Komisja Europejska musi dopilnować, by nikt nie został w zimnie i ciemności.

Dlaczego jest to ważne?

Kryzys energetyczny już teraz pociąga za sobą ofiary w ludziach. Jeśli nic nie zrobimy, by zapobiec odłączaniu energii, tych ofiar będą tysiące.

We wtorek 13 grudnia o kryzysie energetycznym będą rozmawiać ministrowie krajów UE. Sprawmy, by zajęli się tym tematem i podjęli odpowiednie decyzje!

Wiemy, że politycy mogą zapobiec wyłączeniom dostaw energii, bo robili to już wcześniej. W trakcie pierwszej fali pandemii zgodzili się, że gdy ludzie muszą pozostawać w domach, nie można odłączać im prądu. [1] Z łatwością mogą to zrobić ponownie. Ale by tak się stało, Komisja musi wykazać inicjatywę i zająć się w przyszłym tygodniu ubóstwem energetycznym.

Pomóż nam nagłośnić tę sprawę. Niech Komisja Europejska zajmie się ubóstwem energetycznym, bo od tego zależy życie wielu ludzi!


Przypisy:

  1. https://www.engager-energy.net/covid19/

Napisz do

Form to send email

Dziękujemy za Twój głos w sprawie ubóstwa energetycznego! Milionom ludzi w Europie grozi odłączenie prądu i ogrzewania tej zimy, bo nie stać ich na opłacenie astronomicznych rachunków. Sprawmy, by Komisja usłyszała nasz głos!

Napisz osobistą wiadomość do najbardziej wpływowych polityków w Komisji. Poproś, by na najbliższych obradach Komisja zajęła się problemem ubóstwa energetycznego.

Oto, co na przykład możesz napisać:

  • Opowiedz, jak kryzys energetyczny odbija się na Tobie lub osobach z Twojego otoczenia, szczególnie jeśli zagraża im odłączenie energii.
  • Poproś, by Komisja podjęła decyzję o zakazie odłączania energii osobom, których nie stać na płacenie rachunków.
  • Niektóre kraje, np. Irlandia, podjęły już taką decyzję. Ale potrzebujemy rozwiązania, które obejmie całą Europę, by tej zimy nikt nie został bez ciepła i prądu.
Adresaci:

Wyślij jako To nie Ty? Kliknij

Odbiorcy otrzymają Twoje imię i nazwisko, adres email. Klikając przycisk „Podpisz”, wyrażasz poparcie dla tej kampanii i zezwalasz WeMove Europe na wykorzystanie Twoich danych do celów tej kampanii. Adresatowi petycji możemy przekazać Twoje imię i nazwisko oraz kraj. Usuniemy Twoje dane po zakończeniu kampanii, chyba że wyrazisz zgodę na otrzymywanie od nas spersonalizowanych e-maili o naszych kampaniach. Nigdy nie udostępnimy informacji o Tobie żadnym stronom trzecim bez Twojego zezwolenia. Tu możesz przeczytać naszą pełną politykę prywatności.

Dorzucisz się?

Dziękujemy za podjęcie działań na rzecz ochrony osób najbardziej narażonych podczas kryzysu energetycznego. Czy dorzucisz się, aby pomóc nam wygrać tę kampanię? Przekaż darowiznę teraz i rozważ dokonywanie cyklicznych wpłat, aby pomóc napędzać nasze kampanie przez cały rok. Dziękujemy!

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto.

Podaj swój adres e-mail w tytule przelewu.

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym, jak wydajemy pieniądze, znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove Europe informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.

Następny krok - podziel się!