74 912 z 100 000 podpisów

Iratxe GARCÍA PÉREZ, Dacian CIOLOS, Ska KELLER, Philippe LAMBERTS, Manfred WEBER oraz David-Maria SASSOLI

Petycja

Domagamy się, aby europosłanki i europosłowie stanęli na wysokości zadania i rozpoczęli walkę z katastrofą klimatyczną. Apelujemy: Odrzućcie każdego kandydata i kandydatkę na przewodniczącego Komisji Europejskiej, jeśli nie będą oni mieli jasnego planu, co robić, by ocalić planetę. Chcemy wyboru silnej liderki lub lidera, dla którego zielona i sprawiedliwa transformacja Europy będzie absolutnym priorytetem.

Dlaczego jest to ważne?

Aktualizacja z 3 lipca 2019: Nasi polityczni przywódcy przegapili istotne przesłanie – właśnie zaproponowali najważniejsze stanowisko w UE – przewodniczącej Komisji Europejskiej – niemieckiej ministrze obrony Ursuli von der Leyen. Słuchaliśmy jej przemówień, przejrzeliśmy jej strony internetowe, szukaliśmy długo. Wiecie, czego nie znaleźliśmy? Ani jednego wyraźnego słowa o kryzysie klimatycznym. Zupełnie nic.

Dlatego potrzebujemy Was. W tym tygodniu grupy parlamentarne i ich przywódcy spotkają się z Ursulą von der Leyen i mogą ukształtować jej polityczne plany. Mogą też zmusić panią von der Leyen, by publicznie przedstawiła swoje stanowisko w sprawie klimatu. Dopiero wtedy będziemy wiedzieć, kto właściwie stanie na czele całej Unii.

Z pomocą Twoją i setek tysięcy członków i członkiń naszej społeczności musimy przekonać europosłów, żeby zażądali od Ursuli van der Leyen przedstawienia konkretnego planu ochrony planety lub odrzucenia jej kandydatury, jeśli tego nie zrobi.

Napisz e-mail albo tweeta do europosłów. Niech dopilnują, by von der Leyen była skuteczną liderką klimatyczną!

*****

Obywatele i obywatelki Europy wysłali wyraźny sygnał podczas ostatnich wyborów: Europa powinna natychmiast działać, aby ocalić planetę i dokonać zielonej transformacji. Jak ostrzegają czołowi naukowcy, zostało nam zaledwie 11 lat, aby ograniczyć katastrofę klimatyczną [1].

Ale jeszcze nie jest za późno. Naukowcy mówią, że możemy znacząco zredukować szkody wywołane katastrofą klimatyczną, jeśli ograniczymy globalny wzrost temperatury do 1,5°C. I mamy konkretne rozwiązania, dzięki którym Europa może to osiągnąć: od rezygnacji z paliw kopalnych po inwestycje w czystą energię i zieloną gospodarkę. Dzięki temu możemy stworzyć mnóstwo zielonych miejsc pracy, a jednocześnie zmniejszyć poziom biedy i nierówności.

Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy. W przyszłym tygodniu nowo wybrani europosłowie zdecydują, kogo powołać na nowego lidera UE – przewodniczącego lub przewodniczącą Komisji Europejskiej. Przez kolejnych 5 lat ta osoba będzie najpotężniejszym politykiem w instytucji, która wprowadza europejskie prawo, a więc przepisy, które określają życie nas wszystkich.

Posłowie i posłanki Parlamentu Europejskiego będą mieli wybór. Mogą zgodzić się na wybór kandydata, który utrzyma status quo – system ekonomiczny, który przyczynia się do niszczenia naszej planety i działa na korzyść korporacji i garstki bogaczy. Ale mogą też wsłuchać się w głos swoich wyborców i zatwierdzić kandydata, który chce pokierować Europę w stronę ochrony planety i ludzkości.

Z pomocą Twoją i setek tysięcy członków i członkiń naszego ruchu możemy przekonać europosłów do odrzucenia kandydata, który nie zamierza z całą stanowczością podjąć się walki ze zmianami klimatu. Jak to zrobić? Przypomnijmy im przedwyborcze obietnice dotyczące ochrony środowiska i klimatu i dajmy jasno do zrozumienia, że oczekujemy wyboru przywódcy, który tych obietnic dotrzyma.


Przypisy:

  1. https://www.ipcc.ch/sr15/ Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) jest wiodącą organizacją zajmującą się szacowaniem zmian klimatu. Został założony w 1988 roku w celu dokonywania przeglądu i oceny najświeższych badań naukowych, technicznych i socjo-ekonomicznych. Żeby lepiej zrozumieć strukturę tej organizacji, zajrzyj tutaj: https://www.ipcc.ch/sr15/, https://www.ipcc.ch/about/structure/
Twojego tweeta otrzyma Iratxe GARCÍA PÉREZ, Dacian CIOLOS, Ska KELLER, Philippe LAMBERTS, Manfred WEBER oraz David-Maria SASSOLI

W tym tygodniu grupy parlamentarne i ich przywódcy spotkają się z Ursulą von der Leyen i mogą ukształtować jej polityczne plany. Mogą też zmusić panią von der Leyen, by publicznie przedstawiła swoje stanowisko w sprawie klimatu. Dopiero wtedy będziemy wiedzieć, kto właściwie stanie na czele całej Unii.

Napisz do nich tweeta, by zmusili Ursulę von der Leyen do przedstawienia konkretnego plany ratowania planety.

Jeśli nie używasz Twittera, przejdź do kolejnego kroku i w prosty sposób wyślij maila.

Wyślij tweeta

Napisz tweeta jako To nie Ty? Kliknij

Napisz do

Wysyłając e-mail bezpośrednio do europosłów, możesz zaapelować o odrzucenie kandydatury Ursuli van der Leyen, jeśli nie przedstawi konkretnego planu ochrony naszej planety.

Jedyne, co musisz zrobić, to wypełnić ten formularz, a my wyślemy maila w Twoim imieniu. Pamiętaj, żeby się na końcu podpisać.

Żeby ułatwić Ci zadanie, formularz jest juz wypełniony przykładową wiadomością. Możesz ją jednak zmienić, jeśli chcesz. Z pewnością adresaci będą bardziej zainteresowani spersonalizowanymi wiadomościami od zatroskanych obywateli niż wieloma mailami o tej samej treści.T

Adresaci:

Wyślij jako To nie Ty? Kliknij

Odbiorcy otrzymają Twoje imię i nazwisko, adres email. Klikając przycisk „Podpisz”, wyrażasz poparcie dla tej kampanii i zezwalasz WeMove.EU na wykorzystanie Twoich danych do celów tej kampanii. Adresatowi petycji możemy przekazać Twoje imię i nazwisko oraz kraj. Usuniemy Twoje dane po zakończeniu kampanii, chyba że wyrazisz zgodę na otrzymywanie od nas spersonalizowanych e-maili o naszych kampaniach. Nigdy nie udostępnimy informacji o Tobie żadnym stronom trzecim bez Twojego zezwolenia. Tu możesz przeczytać naszą pełną politykę prywatności.

Następny krok - podziel się!

Dziękujemy za podpisanie petycji!

To posłowie i posłanki Parlamentu Europejskiego zdecydują, kto zostanie nowym przewodniczącym Komisji Europejskiej. Mogą zgodzić się na wybór kandydata, który utrzyma status quo – system ekonomiczny, który przyczynia się do niszczenia naszej planety i działa na korzyść korporacji i garstki bogaczy. Ale mogą też wsłuchać się w głos swoich wyborców i zatwierdzić kandydata, który chce pokierować Europę w stronę ochrony planety i ludzkości.

Chcemy, żeby nasz głos był jak najlepiej słyszany, a do tego potrzebujemy podpisów. Czy wyślesz tę petycję swoim znajomym i rodzinie?

Dorzucisz się?

W tym tygodniu nowo wybrani europosłowie zdecydują, kogo powołać na nowego lidera UE – przewodniczącego lub przewodniczącą Komisji Europejskiej. Przez kolejnych 5 lat ta osoba będzie najpotężniejszym politykiem w instytucji, która wprowadza europejskie prawo, a więc przepisy, które określają życie nas wszystkich.

Z pomocą Twoją i setek tysięcy członków i członkiń naszego ruchu możemy przekonać większość europosłów do odrzucenia kandydata, który nie zamierza poważnie podjąć się walki ze zmianami klimatu.

Dorzucisz się, żebyśmy dalej mogli walczyć o zieloną i sprawiedliwą Europę i o przywódcę UE, który przyłączy się do tej walki?

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto:

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Dorzuć się, używając
Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym, jak wydajemy pieniądze, znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove.EU informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.