76 554 z 100 000 podpisów

Iratxe GARCÍA PÉREZ, Dacian CIOLOS, Ska KELLER, Philippe LAMBERTS, Manfred WEBER oraz David-Maria SASSOLI

Petycja

Domagamy się, aby europosłanki i europosłowie stanęli na wysokości zadania i rozpoczęli walkę z katastrofą klimatyczną. Apelujemy: Odrzućcie każdego kandydata i kandydatkę na przewodniczącego Komisji Europejskiej, jeśli nie będą oni mieli jasnego planu, co robić, by ocalić planetę. Chcemy wyboru silnej liderki lub lidera, dla którego zielona i sprawiedliwa transformacja Europy będzie absolutnym priorytetem.

Dlaczego jest to ważne?

Aktualizacja z 3 lipca 2019: Nasi polityczni przywódcy przegapili istotne przesłanie – właśnie zaproponowali najważniejsze stanowisko w UE – przewodniczącej Komisji Europejskiej – niemieckiej ministrze obrony Ursuli von der Leyen. Słuchaliśmy jej przemówień, przejrzeliśmy jej strony internetowe, szukaliśmy długo. Wiecie, czego nie znaleźliśmy? Ani jednego wyraźnego słowa o kryzysie klimatycznym. Zupełnie nic.

Dlatego potrzebujemy Was. W tym tygodniu grupy parlamentarne i ich przywódcy spotkają się z Ursulą von der Leyen i mogą ukształtować jej polityczne plany. Mogą też zmusić panią von der Leyen, by publicznie przedstawiła swoje stanowisko w sprawie klimatu. Dopiero wtedy będziemy wiedzieć, kto właściwie stanie na czele całej Unii.

Z pomocą Twoją i setek tysięcy członków i członkiń naszej społeczności musimy przekonać europosłów, żeby zażądali od Ursuli van der Leyen przedstawienia konkretnego planu ochrony planety lub odrzucenia jej kandydatury, jeśli tego nie zrobi.

Napisz e-mail albo tweeta do europosłów. Niech dopilnują, by von der Leyen była skuteczną liderką klimatyczną!

*****

Obywatele i obywatelki Europy wysłali wyraźny sygnał podczas ostatnich wyborów: Europa powinna natychmiast działać, aby ocalić planetę i dokonać zielonej transformacji. Jak ostrzegają czołowi naukowcy, zostało nam zaledwie 11 lat, aby ograniczyć katastrofę klimatyczną [1].

Ale jeszcze nie jest za późno. Naukowcy mówią, że możemy znacząco zredukować szkody wywołane katastrofą klimatyczną, jeśli ograniczymy globalny wzrost temperatury do 1,5°C. I mamy konkretne rozwiązania, dzięki którym Europa może to osiągnąć: od rezygnacji z paliw kopalnych po inwestycje w czystą energię i zieloną gospodarkę. Dzięki temu możemy stworzyć mnóstwo zielonych miejsc pracy, a jednocześnie zmniejszyć poziom biedy i nierówności.

Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy. W przyszłym tygodniu nowo wybrani europosłowie zdecydują, kogo powołać na nowego lidera UE – przewodniczącego lub przewodniczącą Komisji Europejskiej. Przez kolejnych 5 lat ta osoba będzie najpotężniejszym politykiem w instytucji, która wprowadza europejskie prawo, a więc przepisy, które określają życie nas wszystkich.

Posłowie i posłanki Parlamentu Europejskiego będą mieli wybór. Mogą zgodzić się na wybór kandydata, który utrzyma status quo – system ekonomiczny, który przyczynia się do niszczenia naszej planety i działa na korzyść korporacji i garstki bogaczy. Ale mogą też wsłuchać się w głos swoich wyborców i zatwierdzić kandydata, który chce pokierować Europę w stronę ochrony planety i ludzkości.

Z pomocą Twoją i setek tysięcy członków i członkiń naszego ruchu możemy przekonać europosłów do odrzucenia kandydata, który nie zamierza z całą stanowczością podjąć się walki ze zmianami klimatu. Jak to zrobić? Przypomnijmy im przedwyborcze obietnice dotyczące ochrony środowiska i klimatu i dajmy jasno do zrozumienia, że oczekujemy wyboru przywódcy, który tych obietnic dotrzyma.


Przypisy:

  1. https://www.ipcc.ch/sr15/ Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) jest wiodącą organizacją zajmującą się szacowaniem zmian klimatu. Został założony w 1988 roku w celu dokonywania przeglądu i oceny najświeższych badań naukowych, technicznych i socjo-ekonomicznych. Żeby lepiej zrozumieć strukturę tej organizacji, zajrzyj tutaj: https://www.ipcc.ch/sr15/, https://www.ipcc.ch/about/structure/

We współpracy z:

Następny krok - podziel się!

Dorzucisz się?

W tym tygodniu nowo wybrani europosłowie zdecydują, kogo powołać na nowego lidera UE – przewodniczącego lub przewodniczącą Komisji Europejskiej. Przez kolejnych 5 lat ta osoba będzie najpotężniejszym politykiem w instytucji, która wprowadza europejskie prawo, a więc przepisy, które określają życie nas wszystkich.

Z pomocą Twoją i setek tysięcy członków i członkiń naszego ruchu możemy przekonać większość europosłów do odrzucenia kandydata, który nie zamierza poważnie podjąć się walki ze zmianami klimatu.

Dorzucisz się, żebyśmy dalej mogli walczyć o zieloną i sprawiedliwą Europę i o przywódcę UE, który przyłączy się do tej walki?

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto:

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Dorzuć się, używając
Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym, jak wydajemy pieniądze, znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove.EU informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.