59 405 z 75 000 podpisów

Do przywódców państw Unii Europejskiej oraz Komisji Europejskiej

Petycja

Koszty europejskiego planu odbudowy po kryzysie wywołanym przez koronawirusa powinny ponieść najbardziej zyskowne przedsiębiorstwa i posiadacze największych majątków. Musimy też skutecznie walczyć z unikaniem opodatkowania przez korporacje i ze szkodliwymi praktykami optymalizacji podatkowej.

Dlaczego jest to ważne?

Najbogatsi ludzie świata stwierdzili we wspólnej deklaracji, że chcą płacić wyższe podatki [1]. Nawet oni rozumieją, że podniesienie podatków od najbogatszych osób jest niezbędnym elementem wybrnięcia z kryzysu, jaki wywołał koronawirus.

W Europie ta wiadomość przychodzi w samą porę. Właśnie rozpoczyna się decydująca runda negocjacji nad planem odbudowy europejskiej gospodarki. Mamy tylko kilka dni, by przekonać polityków, że jednym z punktów ich planu musi być opodatkowanie najbogatszych ludzi i wielkich korporacji.

Politycy nie palą się do podnoszenia podatków, szczególnie jeśli dotyczy to wielkiego biznesu i posiadaczy największych majątków. Ale teraz musi do nich dotrzeć to, co już wiedzą Europejczycy – że tym razem milionerzy mają rację: jednym z elementów polityki antykryzysowej musi być podniesienie podatków. Nasi przywódcy muszą zrozumieć, że opinia publiczna domaga się tego, i muszą to oczekiwanie spełnić.

Zgadzają się z nimi niektórzy wpływowi politycy w Europie. Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel zgodził się, że rekonstrukcję należy sfinansować z podatku od gigantów technologicznych, takich jak Facebook czy Google, oraz od największych banków [2]. Jest jeden warunek: Niemcy, Francja i inne kraje Unii muszą poprzeć tę koncepcję. By tak się stało, musi on udowodnić, że ma za sobą silny głos opinii publicznej.

Dołącz do społeczności WeMove z całej Europy i niech politycy usłyszą nasz apel: czas opodatkować najbogatszych ludzi i największe firmy, a uzyskane środki przeznaczyć na wychodzenie z koronakryzysu.


Przypisy:

  1. https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/koronawirus-na-swiecie-milionerzy-apeluja-o-podniesienie-im-podatkow-list-83-milionerow-4636691
  2. https://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2020/07/10/president-charles-michel-presents-his-proposal-for-the-mff-and-the-recovery-package/

Dorzucisz się?

Działania WeMove Europe finansowane są dzięki drobnym wpłatom od osób należących do naszego ruchu. Żeby utrzymać niezależność i elastycznie reagować tam, gdzie jesteśmy potrzebni, bardzo ostrożnie dobieramy źródła finansowania. Z Twoim wsparciem możemy działać szybciej i skuteczniej.

Dorzucisz się, żebyśmy wspólnie z całą naszą społecznością mogli kontynuować działania na rzecz sprawiedliwej odbudowy po koronakryzysie?

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto.

Podaj swój adres e-mail w tytule przelewu.

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Skorzystaj z PayPala

Dorzuć się co miesiąc:

Dorzuć się jednorazowo:
Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym, jak wydajemy pieniądze, znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove.EU informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.

Następny krok - podziel się!