147 297 z 175 000 podpisów

Do Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej

Petycja

Europejskie kraje deklarują, że chcą chronić oceany, zapobiegać utracie różnorodności biologicznej i przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu. Jeśli tak rzeczywiście jest, to Unia Europejska musi wreszcie zerwać z niszczycielskimi praktykami połowowymi – rozpoczynając od natychmiastowego zakazu stosowania specjalnych sieci, tzw. włoków dennych, na wszystkich morskich obszarach chronionych. Taki zakaz musi się pojawić w unijnym planie działań dotyczącym oceanów, który ma zostać opublikowany w drugiej połowie tego roku.

Dlaczego jest to ważne?

Wysokie na trzy piętra i rozległe jak boisko piłkarskie sieci rybackie codziennie są przeciągane po dnie mórz i oceanów. W kilka sekund takie sieci niszczą i uśmiercają wszystko, co napotykają na swojej drodze: delfiny, foki, koralowce, koniki morskie i setki innych gatunków morskich.

Te sieci, tak zwane włoki denne, są ogromnie szkodliwą metodą połowów. [1] Dzieje się to także w Europie, na morskich obszarach chronionych. [2]

Jesteśmy w środku kryzysu ekologicznego i klimatycznego. Unia twierdzi, że chroni morza i przywraca różnorodność biologiczną, a mimo to wciąż nie wprowadziła zakazu używania ogromnie szkodliwej praktyki połowu sieciami dennymi na chronionych obszarach mórz.

Każdego dnia takie sieci niszczą jeszcze więcej życia na morskim i oceanicznym dnie, powodując nieodwracalne szkody w delikatnych ekosystemach. Niech poparcie wielu tysięcy z nas skłoni wreszcie polityków, by podeszli poważnie do ochrony morskiego życia przed całkowitym zniszczeniem.


Przypisy:

  1. https://europe.oceana.org/en/publications/reports/unmanaged-unprotected-europes-marine-paper-parks
  2. https://europe.oceana.org/en/publications/reports/unmanaged-unprotected-europes-marine-paper-parks

Partnerzy:

Napisz do Do Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej

Form to send email

Wysyłając europosłom maile bezpośrednio przed głosowaniem, możemy upewnić się, że wiedzą, że ich głosy są uważnie obserwowane. Zobaczą też, że my - ich wyborcy - oczekujemy od nich odpowiedzialności i tego, że nie podpiszą się pod zniszczeniem naszej planety.

Czy pomożesz przekonać naszych europosłów do poparcia głosowania komisji ochrony środowiska w sprawie zakazu połowów z użyciem włoków dennych? Niech zagłosują na TAK za raportem dot. Strategii Bioróżnorodności Wyślij email już teraz!

Wystarczy, że wypełnisz formularz, a my wyślemy wiadomość w Twoim imieniu. Pamiętaj, aby podpisać się pod swoim emailem!

Napisz własną, spersonalizowaną wiadomość do europosła Andrzeja Halickiego - doceni on Twoją osobistą wiadomość o wiele bardziej niż skopiowany komentarz! Naszym celem jest, aby Parlament Europejski zagłosował na TAK, popierając raport ENVI dotyczący Strategii Bioróżnorodności, abyśmy mogli w końcu zakazać połowów z użyciem włoków dennych na morskich obszarach chronionych w UE.

Oto niektóre z argumentów, które możesz zawrzeć w swojej wiadomości, aby upewnić się, że nasi europosłowie zagłosują na TAK dla oceanów:

  • Twoja troska o tysiące gatunków morskich, które są masowo i niepotrzebnie zabijane w naszych oceanach, takich jak żółwie morskie, delfiny, koralowce, rozgwiazdy i tysiące innych.
  • Twoje obawy o to, że niszczycielskie metody połowów przemysłowych powodują uwalnianie ogromnych ilości gazów cieplarnianych do oceanu, zmniejszając odporność na zmiany klimatyczne.
  • .
  • Twoja obawa, że jest to nasza ostatnia szansa, aby uratować oceany, zanim doprowadzimy do wyginięcia jeszcze większej liczby gatunków morskich i całkowitej destrukcji ekosystemów morskich.
  • To, że UE nigdy nie będzie liderem w ochronie oceanów i różnorodności biologicznej, jeśli nie zakaże przynajmniej połowów z użyciem włoków dennych na morskich obszarach chronionych.
  • To, że niszczycielska metoda połowów z użyciem włoków dennych jest z natury niezgodna z koncepcją obszarów chronionych, których celem jest przywrócenie bioróżnorodności w naszych oceanach.

Kluczowym przesłaniem jest to, że chcemy, aby Unia zakazała szkodliwych działań w oceanach, począwszy od zakazu połowów z użyciem włoków dennych na naszych morskich obszarach chronionych.

Wyślij jako To nie Ty? Kliknij

Odbiorcy otrzymają Twoje imię i nazwisko, adres email. Klikając przycisk „Podpisz”, wyrażasz poparcie dla tej kampanii i zezwalasz WeMove Europe na wykorzystanie Twoich danych do celów tej kampanii. Adresatowi petycji możemy przekazać Twoje imię i nazwisko oraz kraj. Usuniemy Twoje dane po zakończeniu kampanii, chyba że wyrazisz zgodę na otrzymywanie od nas spersonalizowanych e-maili o naszych kampaniach. Nigdy nie udostępnimy informacji o Tobie żadnym stronom trzecim bez Twojego zezwolenia. Tu możesz przeczytać naszą pełną politykę prywatności.

Twojego tweeta otrzyma Andrzej HALICKI

Wysyłając europosłom tweety bezpośrednio przed głosowaniem, możemy publicznie wywrzeć na nich presję i upewnić się, że wiedzą, że ich głosy są uważnie obserwowane. Zobaczą też, że my - ich wyborcy - oczekujemy od nich odpowiedzialności i tego, że nie podpiszą się pod niszczeniem naszej planety.

Czy pomożesz przekonać naszych europosłów do poparcia głosowania komisji ochrony środowiska w sprawie zakazu połowów z użyciem włoków dennych i zaprzestania niszczenia naszych oceanów? Wyślij tweeta już teraz!

Wyślij tweeta

Form to send tweet
Napisz tweeta jako To nie Ty? Kliknij

Dorzucisz się?

Każdego dnia przemysłowe trawlery przeczesują dno mórz i sieją zniszczenie w ich delikatnych ekosystemach. Używanie włoków dennych jest tak powszechne, że w skali całego świata powoduje więcej nieodwracalnych zniszczeń dna morskiego niż jakakolwiek inna działalność człowieka.

By móc się mobilizować, wywierać skuteczny nacisk i chronić morza i oceany, potrzebujemy stabilności i elastyczności finansowej, jaką mogą nam zapewnić jedynie drobne, regularne darowizny od członków i członkiń społeczności WeMove.

Czy dorzucisz kilka złotych, by pomóc ocalić rozgwiazdy, koralowce, koniki morskie i setki innych bezcennych gatunków morskich?

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto.

Podaj swój adres e-mail w tytule przelewu.

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym, jak wydajemy pieniądze, znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove Europe informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.

Następny krok - podziel się!