899 z 1 000 podpisów

List otwarty

Do kobiet w Polsce,

Kobiety i mężczyźni w Europie obserwują z przerażeniem, jak Sejm próbuje odebrać Wam należne Wam podstawowe prawa. Potępiamy ten atak na Waszą wolność do podejmowania decyzji. Wspieramy Wasze zmagania z opresyjnym prawem i przesyłamy Wam wyrazy solidarności, która nie zna granic.

Dlaczego to jest ważne?

Polski Sejm rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji.Oznacza to, że kobiety w Polsce będą zmuszone rodzic dzieci pochodzące z gwałtu. Lekarze staną przed groźbą kary więzienia za przeprowadzenie badań prenatalnych. Zamiast opieki medycznej, kobietę która poroni czeka dochodzenie.

Kobiety w Polsce nie zgadzają się na odbieranie im fundamentalnych praw do decydowania a własnym ciele i rodzicielstwie. Chemy im pokazać, że nie są same.

Dorzuć się do walki o prawa kobiet!

Polkom potrzebne nie tylko wyrazy solidarności od kobiet i mężczyzn z całej Europy - potrzebne im również bardzo konkretne wsparcie finansowe, aby mogły kontynuować działania. Organizujemy tę kampanię, aby zebrać pieniądze na wsparcie ruchu Dziewuchy Dziewuchom i pomoc kobiecym aktywistkom w ich codziennej, ciężkiej pracy na rzecz praw kobiet.

Jeśli jesteś Polką lub Polakiem, za granicą lub w kraju, i chcesz pomóc wesprzeć ruch na rzecz prawdziwej zmiany na lepsze, dodaj swoje imię do listu otwartego i dorzuć się do zbiórki!

Wspólnie z kobietami i mężczyznami z całej Europy pokażmy, że kiedy narusza się prawa kobiet w jednym z państw Europy, dotyka to nas wszystkie!

Partnerkami tej kampanii są European Women's Lobby oraz International Planned Parenthood Federation - European Network.

Następny krok - podziel się!

Dziękujemy za dodanie Twojego imienia do listu otwartego!

Czy znasz kogoś, komu tak jak tobie bliskie są prawa kobiet w Polsce? Przyślij im wiadomość email i poproś o podpisanie listu i dorzucenie się!

W kolejnym kroku możesz bezpiecznie przekazać darowiznę na rzecz ruchu Dziewuchy Dziewuchom!