70 672 z 100 000 podpisów

Podpisz deklarację

Wybieram nadzieję zamiast strachu!

Deklaruję, że będę głosować w wyborach europejskich, które odbędą się w dniach 26 maja.

Popieram zjednoczoną Europę, która jest przywiązana do solidarności, równości, która wspiera demokrację, chroni prawa człowieka dla wszystkich i chce zatrzymać katastrofę klimatyczną.

Dlaczego jest to ważne?

W maju odbędą się wybory, które określą przyszły kurs Unii Europejskiej. Wybory odbywają się tylko raz na pięć lat. Decydują o tym, kto pokieruje Unią Europejską i kto przez pięć lat będzie głosować nad prawem obowiązującym w całej Unii.

Ale tegoroczne wybory są szczególne. Mamy do czynienia z potężnym, rosnącym zagrożeniem ze strony sił politycznych, które chcą pchnąć Unię na niebezpieczne tory. Szerzące nienawiść ruchy, które chcą dzielić ludzi, pilnie wyczekują wyborów. Jeżeli pójdą one po ich myśli, będzie to miało przez lata dalekosiężne skutki dla europejskiej i krajowej polityki.

Wiele i wielu z nas ma nadzieję na zmianę. Chcemy równej, otwartej i szczęśliwszej Europy, w której dzieci, dorastając, będą mogły rozwijać swój potencjał. Chcemy szacunku dla przyrody i zatrzymania zmian klimatycznych. Jednak by móc cieszyć się taką Europą, nie wystarczy nadzieja. Musimy działać – a to oznacza, że trzeba mobilizować ludzi do głosowania 26 maja.

Przy urnach możemy nie tylko zatrzymać skrajne, szerzące nienawiść siły polityczne. Możemy też zmienić sposób, w jaki w Europie podejmuje się decyzje. Zbyt wielu polityków w Europie – zwłaszcza krajowi liderzy – wciąż prowadzi politykę tak, by nie stracić głosów na rzecz nietolerancyjnych, skrajnych ugrupowań, bądź by zadowolić lobbystów i korporacje. Nowy Parlament Europejski mógłby to zmienić – ale to zależy od tego, jakie polityczki i jakich polityków do niego wybierzemy.

Pierwszy krok to dodanie podpisu pod deklaracją. Zaraz potem zachęć do przyłączenia się Twoich znajomych i rodzinę. To jedna z najbardziej skutecznych rzeczy, jakie możesz zrobić. Badania potwierdzają, że nic tak silnie nie wpływa na zmianę ostatecznych wyników, jak pokazanie, dlaczego te wybory są dla Ciebie tak ważne. Wiele osób, takich jak Ty, deklaruje zachęcenie 3 kolejnych osób do oddania głosu. Liczymy na Twoją pomoc – zachęć troje Twoich przyjaciół do udziału w wyborach!

Warto walczyć o lepszą Unię Europejską. Ta walka ta zaczyna się tutaj. Musimy zagłosować na tych, którzy razem z nami mówią: “Nie dla hejtu, tak dla zmiany!”


We współpracy z:

Dorzucisz się?

Gdy frekwencja w wyborach jest bardzo niska, siły, które chcą podzielić nas swoją nienawistną agendą, mają większe szanse na mandaty. Nie damy im tej szansy, jeśli zmobilizujemy jak najwięcej osób do zagłosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Twoja wpłata pomoże nam sfinansować sprzęt, niezbędne akcesoria i zespół osób, który będzie mobilizował setki tysięcy osób w całej Europie tuż przed wyborami. Chcemy zorganizować zgromadzenia, by tchnąć w ludzi nadzieję i entuzjazm, i przypomnieć im o udziale w wyborach.

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto:

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Dorzuć się, używając
Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym, jak wydajemy pieniądze, znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove.EU informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.

Następny krok - podziel się!