92 411 z 125 000 podpisów

Do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, do Przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela oraz do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassoli

Petycja

Głęboko zaniepokojeni reakcją Grecji oraz Unii Europejskiej na wydarzenia na granicy grecko-tureckiej, domagamy się:

● Zapewnienia pomocy humanitarnej wszystkim ludziom, którzy jej potrzebują.

● Natychmiastowego odstąpienia od używania siły.

● Przestrzegania uznanego w przepisach międzynarodowych prawa do ubiegania się o azyl oraz szczególnie ważnej zasady prawa UE, że nikogo nie wolno deportować do kraju, w którym może mu grozić prześladowanie.

Dlaczego jest to ważne?

Grecka policja na granicy turecko-greckiej rozpyla gaz łzawiący i rzuca granaty dymne w ludzi, którzy uciekają przed wojną i nędzą [1]. W niedzielę w wyniku wywrócenia się łodzi u wybrzeży greckiej wyspy Lesbos utonęło dziecko [2].

Tymczasem, zamiast nieść pomoc potrzebującym, przewodniczący trzech największych instytucji Unii Europejskiej wspierają grecki rząd, który w rażący sposób łamie prawo międzynarodowe, stosując przemoc i zawieszając rozpatrywanie wniosków o azyl [3].

Wspierają wysiłki Grecji, która wbrew prawu usiłuje zatrzasnąć swoje granice. Co więcej, zamierzają nasilić te działania wysyłając oddziały Frontexu, europejskiej straży granicznej.

Podpisz tę petycję! Niech politycy wiedzą, że nie mają naszego przyzwolenia. Unia Europejska to nie jej politycy – to my! A my chcemy Europy, która wie, że wszyscy jesteśmy przede wszystkim ludźmi. Która potępia wszelkie formy przemocy wobec każdego człowieka.


Przypisy:

  1. https://www.noticiasdenavarra.com/actualidad/union-europea/2020/03/01/grecia-vuelve-cargar-refugiados-congregados/1027272.html ; En inglés: https://www.theguardian.com/world/2020/feb/28/tensions-rise-between-turkey-and-russia-after-killing-of-troops-in-syria
  2. https://elpais.com/internacional/2020-03-02/un-nino-muere-ahogado-en-un-naufragio-frente-a-lesbos.html
  3. https://twitter.com/vonderleyen/status/1233828575029186567 ; https://twitter.com/eucopresident/status/1234188948735430656
Twojego tweeta otrzyma Do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, do Przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela oraz do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassoli

Przewodniczący trzech najważniejszych europejskich instytucji: Ursula von der Leyen, Charles Michel i David Sassoli, właśnie wizytują granicę grecko-turecką. Chcą wesprzeć policję, która siłą odpędza ludzi proszących o pomoc i łamie prawo międzynarodowe odmawiając przyjmowania wniosków o azyl

Ale to nie politycy tworzą Europę - tylko my! Wyślijmy im wiadomość i pokażmy, że chcemy Europy, która chroni i wspiera ludzi w potrzebie. Wszyscy przede wszystkim jesteśmy ludżmi!

Wyślij tweeta

Napisz tweeta jako To nie Ty? Kliknij

Dorzucisz się?

Działania WeMove Europe finansowane są dzięki drobnym wpłatom od osób należących do naszego ruchu. Żeby utrzymać niezależność i elastycznie reagować tam, gdzie jesteśmy potrzebni, bardzo ostrożnie dobieramy źródła finansowania. Z Twoim wsparciem możemy działać szybciej i skuteczniej.

Dorzucisz się, żebyśmy wspólnie z całą naszą społecznością mogli nadal działać na rzecz otwartej, przyjaznej Europy, w której jest miejsce dla wszystkich?

Jak się dorzucić w inny sposób?

Możesz zrobić przelew na nasze konto:

WeMove Europe SCE mbH
IBAN: DE98 4306 0967 1177 7069 00
BIC: GENODEM1GLS, GLS Bank
Berlin, Niemcy

Skorzystaj z PayPala

Dorzuć się co miesiąc:

Dorzuć się jednorazowo:
Przejrzyste i odpowiedzialne korzystanie z darowizn jest dla nas bardzo ważne – więcej informacji o tym, jak wydajemy pieniądze, znajduje się na tej stronie.

Twoje dane osobowe będziemy przechowywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i prywatności. Wprowadzając w formularz swoje dane osobowe, wyrażasz zgodę na otrzymywanie od WeMove.EU informacji o prowadzonych kampaniach oraz zgadzasz się na użycie na tej stronie cookies zgodnie z naszą polityką prywatności.

Następny krok - podziel się!

Dziękujemy za podpisanie petycji!

Wierzymy, że społeczeństwo obywatelskie może zmieniać świat na lepsze. Potrzebujemy jak najwięcej głosów obywateli i obywatelek z całej Europy. Czy wyślesz tę petycję swoim znajomym i rodzinie?